scroll me

اخبار > چرا هتل پارسیان آزادی امن ترین است؟


  چاپ        ارسال به دوست

چرا هتل پارسیان آزادی امن ترین است؟

این روزها که به بهداشت از همیشه بیشترپرداخته می شود و اهمیت آن از همیشه بیشتر مشخص شده است،هتلی همچون پارسیان آزادی که همواره به سلامت میهمانانش می اندیشیده، از همیشه امن تر می نماید.یکی از اقدامات بهداشتی مکمل که این هتل پنج ستاره از آن بهره می برد استفاده از ازن در تمام نقاط بحرانی است. هتل با استفاده از سیستم ازن زنی پرتابل در کلیه نقاط بحرانی هتل از جمله سالاد بار ، آماده سازی، تمامی آشپزخانه ها ، قصابی و قنادی ، سطح کیفی بهداشت و اطمینان از ضد عفونی مناسب مواد غذایی ، سبزیجات و میوه جات  را مطابق با استاندارد های سازمان WHOبالا برده است.
ازن یکی از اشکال آلوتروپی اکسیژن است.گازی آبی رنگ که بوی تند وناپایداری دارد . این ترکیب یک اکسید کننده قویاست و بسیار قوی تر از اسید هیپوکلرو ( ماده موثر گند زدایی کلر در آب )  عمل می کند. خصوصیات میکروب کشی ازن بیانگر پتانسیل بالای اکسید اسیون آن است. تحقیقات نشان می دهد که گند زدائی توسط ازن حاصل اثر مستقیم آن بر باکتریها و تجزیه دیواره سلولی باکتریها است که از این نظر با مکانیسم عمل کلر در فرایند گند زدائی متفاوت است.  با توجه به قدرت بالای گند زدائی ازن در مقایسه با کلر (۲۵ برابر ) و سایر گندزداها ، زمان کمتری جهت تکمیل فرایند گند زدائی نیاز است و آنچه این روزها بر اهمیت ازن می افزاید اینست که  بررسی ها همچنین بیانگر توانائی بیشتر ازن در از بین بردن ویروسها در مقایسه با سایرضدعفونی کننده ها است.
گفتنی است ازن از جمله ترکیباتی است که با توجه به خواص ویژه خود ، نزدیک به یک قرن است که بعنوان گند زدا در آب آشامیدنی توسط کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار گرفته است . اولین کاربرد ازن در سال ۱۸۹۳ در کشور هلند و برای تصفیه خانه ای که از آب رودخانه راین تغذیه می نمود صورت پذیرفت . امروزه بیش از یک هزار تصفیه خانه آب از ازن بعنوان بخشی از تصفیه شیمیائی استفاده می کنند که اغلب آنها در کشورهای غربی بویژه فرانسه ، سوئیس و کانادا قرا دارند بزرگترین تاسیسات گند زدائی با ازن در مناطق پاریس و مونترال بکار گرفته شده است.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


١٤:٥٦ - سه شنبه ٢٤ تير ١٣٩٩    /    شماره : ٤٥٣٢    /    تعداد نمایش : ٣٥٤