scroll me

اخبار > برگزاری بی نظیر روزملی هندوستان در هتل پارسیان آزادی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری بی نظیر روزملی هندوستان در هتل پارسیان آزادی

هتل پارسیان آزادی در دیپلماتیک ترین سال خود، هفتاد و یکمین سالگرد روز ملی هند را با حضور سفرا و بسیاری از نمایندگان کشورها در قامت روزی به یادماندنی و شکوهمند برگزار کرد.این مراسم که از کلیات تا کوچکترین جزئیات آن پیشاپیش برنامه ریزی شده بود با پانصد میهمان بلندپایه در نهایت نظم با سخنرانی جناب آقای "گدام دارمندرا"سفیرمحترم هند و جناب آقای دکترعراقچی معاون وزیر خارجه کشورمان همراه بود.
گفتنی است بیست و ششم ژانویه به افتخار اعلام استقلال سال ۱۹۳۰ به عنوان روز ملی هند است واگر چه هند استقلال خود را در ۱۵ آگوست سال ۱۹۴۷ به دست آورده، هنوز یک قانون اساسی دائم، به جای قوانین دولت استعماری نداشت. روز استقلال هند تاریخی است که در آن قانون اساسی هند به اجرا در آمد و جایگزین قانون دولت هند در ۱۹۳۵ به عنوان سند حاکم هند در ۲۶ ژانویه سال ۱۹۵۰ شد.
شایان ذکر است روابط ایران و هند، پس از خروج آمریکا از برجام بیش از گذشته رو به گسترش بوده و طرفین بر گسترش همکاری‌ها در زمینه اقتصادی، سیاسی و روابط دو جانبه تاکید داشته‌اند. اکنون این همکاری‌ها ابعاد گسترده‌تری پیدا کرده و در زمینه‌های مختلف بانکی، نفتی، توسعه بندر چابهار و ... مورد توجه قرار گرفته است.هند در دوران تحریم، با واردات بیش از 200 هزار بشكه نفت از ایران جایگاه چهارم واردات نفت از ایران را به خود اختصاص داد. بسیاری از كارشناسان توصیه می كنند كه دهلی نو نباید منافع دراز مدت خود كه شامل خرید نفت از ایران و كریدور شمال و جنوب كه بندر بمبئی این كشور را از طریق چابهار به قفقاز و اروپا متصل می كند را قربانی سیاست خارجی و پرنوسان واشنگتن كند چرا كه دولتمردان كاخ سفید ثابت كرده اند كه به عهده و پیمان و قراردادهای بین المللی پابند نیستند و هر لحظه ممكن است در سیاست هایی منطقه ای خود تجدید نظر كنند.


١١:١٢ - دوشنبه ٧ بهمن ١٣٩٨    /    شماره : ٤٣٤٦    /    تعداد نمایش : ٨٤٨