scroll me

اخبار > هتل پارسیان آزادی میزبان برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص)


  چاپ        ارسال به دوست

هتل پارسیان آزادی میزبان برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص)

مراسم این دوره جایزه مصطفی (ص) دوشنبه بیستم آبانماه با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس شورای سیاست¬گذاری جایزه مصطفی(ص) و علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی برگزارشد.چیدمان این برنامه با یک میز هد منحصر به فرد برای نخستین بار انجام شده بود که مراتب تقدیر برگزارکنندگان مراسم را به دنبال داشت.  به گزارش  روابط عمومی هتل پارسیان آزادی ، جایزه مصطفی  (ص ) به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا می‌شود و به اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق می‌گیرد که توسط افرادی شاخص در حوزه‌های علم و فناوری ارائه شده و زمینه‌ساز بهبود زندگی بشريت باشد. در این دوره نیز ۲ دانشمند ترکیه‌ای و سه دانشمند ایرانی معرفی شدند.

از برگزیدگان این جایزه ، پروفسور اوگور شاهین (Ugur Sgahin) استاد ایمونولوژی در دانشگاه ماینز آلمان متولد سال ۱۹۶۵ از ترکیه است که با اثر توسعه و آزمایش بالینی واکسن‌های درمان سرطان بر اساس mRNA برای  هر بیمار به صورت فردی منتخب شده و پروفسور علی خادم حسینی  عضو انجمن شیمی آمریکا و استاد رادیو لوژی و مهندسی شیمی و مهندسی زیستی دانشگاه کالیفرنیاکه متولد ۱۹۷۵ در ایران بوده و با اثر هیدروژل‌های نانو و بایو ساختار برای کاربردهای زیست-پزشکی به طور مشترک در حوزه علم و فناوری زیستی و پزشکی این دوره از جایزه مصطفی (ص) به عنوان برگزیدگان بخش اصلی و تخصصی معرفی و تقدیر شدند. همچنین در این دوره در بخش برگزیدگان مقیم کشورهای اسلامی پروفسور " عمران اینان" از کشور ترکیه همراه با پروفسور "حسین بهاروند" و پروفسور "محمد عبدالاحد"  از  ایران به عنوان برگزیدگان معرفی شدند.

پروفسور عمران اینان (Umran Inan) برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۱۹ از کشور ترکیه، رئیس دانشگاه کوک ترکیه و عضو انجمن فیزیک آمریکا، متولد سال ۱۹۵۰ دارای اثر درک اثر متقابل موج و ذره حالت whistler در فضای نزدیک زمین و اتصال الکتروشیمیایی بین تخلیه رعد و برق و اتمسفر بالا در حوزه فیزیک یونسفری و جوی است. همچنین پروفسور حسین بهاروند استاد زیست‌شناسی و فناوری سلول‌های بنیادی در پژوهشگاه رویان از ایران متولد سال ۱۹۷۲ از ایران دارای اثر درمان پارکینسون و AMD چشم با سلول بنیادی است.
پروفسور محمد عبدالاحد، برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۱۹ از کشورهای اسلامی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه تهران از ایران متولد سال ۱۹۸۲ ایران با اثر ترجمه رفتار سلول‌های سالم و سرطانی در حوزه الکترونیک (شیوه‌های نوین تشخیص و درمان سرطان) حوزه علم و فناوری نانو است.١٩:٠٩ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨    /    شماره : ٤٢٩٢    /    تعداد نمایش : ٤٤٥