scroll me

اخبار > حضور هتل پارسیان آزادی در برگزاری همایش بین المللی مدیریت سبز


  چاپ        ارسال به دوست

حضور هتل پارسیان آزادی در برگزاری همایش بین المللی مدیریت سبز

هتل پارسیان آزادی در راستای حمایت همیشگی اش از توسعه پایدار و صیانت از محیط زیست به عنوان یکی از برجسته ترین حامیان برگزاری این همایش شرکت کرد. در این همایش دکتر مجید سرایداریان، رییس انجمن مدیریت سبز ایران، محمدحسن امامی، رییس بنیاد توانمندسازی منابع انسانی، مهندس احمد مرادعلیزاده، مدیرعامل شرکت صنایع مس ایران و دکتر کریم زین، رییس جامعه مدیریت سبز اروپا سخنرانی داشتند.در همين راستا انجمن مدیریت سبز ایران با همکاری بنيادجهانی انرژی٬ جامعه مدیریت سبز اروپا و بنيادتوانمندسازی منابع انسانی ایران این کنفرانس را با هدف تربيت نسلی در کشور برگزار می نماید تا سازمان های توليدی و خدماتی کشور بتوانند هزینه های خود را همسو باآلودگی های زیست محيطی و ارتقا کيفيت٬ مدیریت نمایند.

روز اول این همایش به دو بخش اختصاص داشت٬ در بخش اول معرفی دستاورد های سبز صنایع و شرکت های داخلی و اهدای جوایز به منتخبين و صنایع سبز در دستور کار قرار گرفت که طی آن بسياری از صنایع دستاورد های خود در کاهش چشم گير آلاینده ها و مدیریت سبز را مورد معرفی و گزارش قرار دادند. بخش دوم این همایش در روز اول به موضوع "بهره وری سازگار با محيط زیست در مدیریت هتل ها" اختصاص داشت که طی آن دکتر کریم زین رئيس جامعه مدیریت سبز اروپا به عنوان سخنران و تسهيل گر کارگاه آموزشی در این خصوص با اشاره به اقدامات و پروژه هایی که این جامعه با مدیریت شخص دکتر کریم زین تا کنون در هتل های سرتاسر دنيا با موفقيت به انجام رسانده به دست آوردهای جالب توجه این پروژه ها پرداختند . در این بخش از همایش حضور هتل پارسیان آزادی بسیار چشمگیرتر بود و حضور سرکار خانم شهابی ، مدیر محترم بازاریابی و فروش هتل به عنوان شارح نظرات رئیس جامعه مدیریت سبز اروپا  در انتقال بهتر آموزشها بسیار تاثیر گذار بود.پروژه های که در راستای مدیریت و بهره وری سبز در هتل ها به کاهش چشم گير مصرف انرژی٬ صرفه جویی در هزینه ها وبازگشت بسيار زیاد سرمایه٬ کاهش قابل توجه آلاینده ها و بازیافت زباله در هتل ها انجاميده است.در کارگاه آموزشی این همایش نيز پس از آموزش اصول و فنون ارزیابی هتل های سبز، به صورت عملی بازدید از هتل های منتخب شهر تهران صورت گرفت که یکی از این هتل ها، هتل پارسیان آزادی بود که در بخش های مختلف با رعایت حداکثری استانداردهای هتل سبز  و البته نیاز به ایجاد پاره ای از تغییرات، به عنوان ✨«برترین هتل سبز ایران»✨ شناخته شد.

هتل پارسیان آزادی با شرکت در این همایش که برای نخستین بار با رویکرد صنعت هتلداری 🛎 برگزار شده بود، سعی در به انجام  رساندن مسئولیت اجتماعی خود در راستای توسعه پایدار صنعت میهمان نوازی و گردشگری داشته تا بتواند با اجرای استانداردهای هتل های سبز دنیا، گام های بلندی در راستای کاهش مصرف آب، انرژی های گوناگون و افزایش بازیافت پسماندها بردارد. امید است با همیاری کلیه هتل های ایران در آینده ای نزدیک با چنین رویکردی، قدم های موثری در راستای حفظ محیط زیست برداشته شود.

 ایران به دلیل داشتن آثار فرهنگی،تاریخی و طبیعی می تواند بعنوان مقصد تفریحی و سیاحتی بسیاری از گردشگران خارجی باشد،که این امر می تواند توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور را در پی داشته باشد.اما ورود گردشگران به منطقه تهدیدی برای منابع طبیعی و همچنین توازن اکوسیستمی آن نیز بشمار می رود.
گزارشهای سالانه سازمان ملل به خطرهای موجود اقتصاد ناپایدار مرتبط با افزایش حجم گردشگری تأکید کرده است. نتیجه این پدیده تنزل کیفیت منابع طبیعی منطقه و تغییرخطوط ساحلی به صورت غیرطبیعی است.
در واقع تمرکزو استفاده بیش از حد گردشگران از مناطق بلاخص مناطق  ساحلی تخریب این منطقه را در پی دارد. حفاظت از تنوع زیستی و بومی منطقه رویکرد جدیدی در خصوص توسعه پایدارمنابع طبیعی بوده که برای دستیابی به آن به مولفه های متفاوتی از صنعت گردشگری محتاج است ، که این در نهایت باعث تدوین استراتژی یکپارچه جهانی جهت حفظ محیط زیست خواهدبود.ازآنجایی که صنعت هتل داری بعنوان قلب فعالیت های گردشگری محسوب می شود لذا بررسی وارزیابی اثرات زیست محیطی هتل ها ومحیط پیرامونشان از اهمیت زیادی برخورداراست.
 برای مثال مدیریت هدفمندوکارآمدمصرف آب درهتلها به نحوه قابل توجهی سبب کاهش آسیب به محیط زیست ازیک سو وکاهش محسوس هزینه هااز سوی دیگر خواهد بود.
 
اهداف هتل سبز  عبارتند از:
کاهش قابل توجه بهای تمام شده خدمات با هدف ایجاد رقابت پذیری و پایداری در هتل
ایجاد طیف جدیدی از مشتریان وفادار دوستدار محیط زیست
هماهنگی با محیط زیست بعنوان وظیفه هر روزه  مدیریت
شناسایی معیارهای مهم واولویت داربرای هتل ها جهت تضمین تداوم وتوانمندی کارهای اجرایی
ارتقاء منطقی بهره وری درجهت استفاده از منابع طبیعی
ایجاد فرصت برای هتل ها جهت برداشتن اولین گام رو به جلو به منظور بهره مندی از سیستم یکپارچه مدیریت زیست محیطی


١٠:٢٣ - دوشنبه ١١ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٣٢٠٤    /    تعداد نمایش : ١٨٦٢