scroll me

اخبار > درخشش روابط عمومی هتل پارسیان آزادی در چهاردهمین جشنواره روابط عمومی های برتر ایران


  چاپ        ارسال به دوست

درخشش روابط عمومی هتل پارسیان آزادی در چهاردهمین جشنواره روابط عمومی های برتر ایران

روز یکشنبه نوزدهم دی ماه چهاردهمین جشنواره روابط عمومی های برتر ایران و سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران با موضوع روابط عمومی دانش محور و مدیریت محتوا در سالن همایش های هتل المپیک و با حضور روابط عمومی های برتر کشور برگزار شد.روابط عمومی هتل پارسیان آزادی تهران در بخش روابط عمومی آنلاین از سوی هیات داوران حائز رتبه برتر گردید که لوح برگزیده توسط دبیرکل کنفرانس جناب آقای دکتر مهدی باقریان به سرکار خانم شهابی مدیر بازاریابی، فروش و روابط عمومی هتل اهدا گردید.

ازاعضاء کميته علمي این کنفرانس می توان به جناب آقاي پروفسور جيمز گرونيگ عضوهيات علمي دانشگاه مريلند آمريکاجناب آقاي دکتر عليرضا ابوالفضلي نماينده و رييس شعبه دانشگاه دارالحکمه کانادا در ايران ،جناب آقاي دکتر شهاب اکبريان عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي، سرکار خانم دکتر مهدخت بروجردي عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي، جناب آقاي دکتر محسن بني هاشمي عضو هيات علمي دانشگاه صدا و سيما ،جناب آقاي دکتر علي اکبر جلالي عضو هيات علمي دانشگاه علم و صنعت ايران، جناب آقاي دکتر محد زين محمد عضو هيات علمي دانشگاه بين المللي اسلامي مالزي، سرکارخانم شميم عبدالجليل عضو هيات مديره فاپرو، سرکارخانم منور سلطان مازومدار نايب رييس انجمن روابط عمومي هند اشاره کرد.

داوری جشنواره روابط عمومی های برتر در سه مرحله انجام شد که شامل مرحله انتخاب آثار ،داوری اولیه ،داوری نهایی بوده است.
در مرحله انتخاب آثار، آثار دریافتی از لحاظ مطابقت با موارد ذیل، توسط دبیرخانه  مورد بررسی قرار گرفت و آثار حایز شرایط، برای مرحله بعد انتخاب و غربال شدند در  این مرحله موارد زیر به دقت مورد سنجش قرار گرفت:
- مطابقت موضوع کلی آثار با موضوع جشنواره
- مطابقت آثار با بخش انتخاب شده
- احراز کیفیت از لحاظ هنری و محتوایی برای انتخاب اولیه
- عدم مغایرت با مقررات و ضوابط کلی اعلام شده از سوی دبیرخانه
سپس در مرحله داوری اولیه ، آثار توسط دو داور از لحاظ شاخص های کیفیت و کمیت همچنین خلاقیت و نوآوری مورد ارزیابی و امتیاز دهی قرار گرفت. اما در نهایت درمرحله داوری نهایی در دو بخش انجام پذیرفت که شامل بررسی نتایج اعلام شده اولیه و رتبه بندی نهایی آثار و اعلام برندگان بود. دبیر کل سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی ایران مهمترین وظیفه روابط عمومی ها را تولید محتوا عنوان کرد.مهدی باقریان در حاشیه برگزاری سیزدهمین کنفرانس بین المللی روابط عمومی افزود: تولید محتوا با تعریف مقتضیات و شناسایی نیازهای مخاطبان آغاز می شود. وی افزود: قبل از نوشتن هرکلمه اهداف سازمان باید کاملا مشخص شود داشتن محتوایی انعطاف پذیر و جذاب که در جای صحیح و در زمان درست در اختیار افراد مورد نظر قرار گیرد نیازمند برنامه ریزی عالمانه و هدفمند است.

عضو هیات مدیر انجمن متخصصان روابط عمومی اضافه کرد: با توجه به ظهور و گستر فناوری های جدید ارتباط مدار اهمیت تولید محتوا فزونی دو چندان یافته که البته به عنوان شاخص و اساس فعالیت های روابط عمومی در نحوه و ماهیت تعاملات ما تغییرات گسترده ای ایجاد کرده است. باقریان ادامه داد: به همین دلیل روابط عمومی ها مجبور شدند به تقاضا برای تعاملات پیچیده و محتوای جذاب بیشتر توجه جدی تری از خود نشان بدهند. اما باید بدانیم تولید محتوای بیشتر و جذاب تر به خودی خود کافی نیست بلکه باید دقیق، متناسب و هدفمند باشد..
حسن بشیر دبیر کمیته علمی کنفرانس گفت: سیزدهمین کنفرانس روابط عمومی در شرایطی برگزار می‌شود که در دوازده کنفرانس گذشته تلاش شده است که به بسیاری از موضوع‌های مرتبط با روابط عمومی از جهت‌های مختلف نگاه علمی و کاربردی داشته باشیم. محصول این نگاه مبتنی بر علم و تجربه ده ها سخنرانی و تعداد زیادی مقاله و تحقیق بوده است که در این زمینه استادان، محققان، مدیران، کارگزاران روابط عمومی با این حوزه مهم آشنایی کافی دارندوی عنوان کرد: در سال جاری استقبال بسیار خوبی از موضوع کنفرانس شده است. بیش از 40 مقاله تخصصی به دبیرخانه ارسال شد که رشد علمی و کاربردی را نشان می‌دهد که در این میان 10 مقاله به عنوان مقالات مناسب برای انتشار در کتاب کنفرانس انتخاب شد. علاوه بر آن کنفرانس سال جاری در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برگزار می شود. به همین دلیل در تلاش هستیم که نگاهی به وضعیت تولید محتوا به مثابه اقتصاد ارتباط محور بر پایه دانش را مورد بررسی قرار دهیم.

محمدمهدی مظاهری رییس موسسه فرهنگی اکو در سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران نیز گفت: گسترش کمّی موضوعات، مبسوط بودن محتوا، ضرورت مدیریت را در روابط عمومی‌ها دو چندان می‌کند. رئیس سیزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط عمومی ایران اظهار داشت: روابط عمومی، محور اصلی در امر توسعه فردی و سازمانی با مدیریت محتوا و ارتقاء دانش‌محور به حساب می‌آید که می‌تواند سازمان را به دستگاهی پویا تبدیل کند. وی تصریح کرد: زمانی این موضوع تحقق پیدا می‌کند که ظرفیت‌های بالقوه سازمان و کارمندان آن توسط روابط عمومی‌های دانش‌محور اجرایی شود.

در ادامه این کنفرانس پنل های تخصصی روابط عمومی با موضوعات محتوای پیام و سواد رسانه ای، جایگاه فناوری در مدیریت محتوای روابط عمومی های دانش محور، تاثیر رسانه های نوین در تولید محتوا، سطوح دانش روابط عمومی جدید و تحولات فناوری های نوین مدیریت دانش و ضرورت بهرمندی از نرم افزارهای تحت دستگاه های هوشمند در راستای مدیریت محتوا در حوزه روابط عمومی با حضور اساتید شاخص روابط عمومی برگزار شد. اين کنفرانس از سال 1383 توسط موسسه کارگزار روابط عمومي (KPRI) براي شاغلان روابط عمومي ايران طراحي شده است که به آخرين مباحث حوزه صنعت روابط  عمومي مي پردازد. کنفرانس بين المللي روابط  عمومي ايران(ICPR)  همه ساله با همکاري مستقيم دانشگاه هاي معتبر ارتباطات و روابط عمومي، سازمان ها و شرکت هاي دولتي و خصوصي برگزار مي شود.

١٧:٤٧ - چهارشنبه ٢٩ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٣١٩٣    /    تعداد نمایش : ١٧٦٥